Opieka nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz przewlekle chorymi stanowi duże wyzwanie, wymagając ciągłego rozwiązywania nowych problemów. Nie dość, że takie osoby wymagają ogromnego zaangażowania i pokładów empatii, to nie da się zapewnić im odpowiednich warunków bez dostępu do specjalistycznego sprzętu. Jest on niezbędny, aby można było zapewnić chorym wysoki standard życia. Świetnym przykładem takich rozwiązań są pozycjonery pacjenta. Te niepozorne poduszki mogą zapobiegać poważnym komplikacjom zdrowotnym, takim jak odleżyny. 

W stałej ofercie sklepu internetowego prowadzonego przez zaufanego dostawcę asortymentu wykorzystywanego w rehabilitacji można znaleźć produkty renomowanej firmy Winncare Polska. Są one bardzo dobrze oceniane przez użytkowników oraz ich opiekunów, ponieważ pomimo przystępnych cen zapewniają doskonałą jakość i trwałość. Jeżeli rozważasz zakup takich produktów jak poduszki przeciwodleżynowe, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tu również wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiednie poduszki pozycjonujące pacjenta niezależnie od miejsca, które ma zostać zabezpieczone.

Do czego służą pozycjonery pacjenta?

Poduszki pozycjonujące (często określane jako pozycjonery) znajdują zastosowanie w specjalistycznych placówkach oraz domach prywatnych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie pacjent narażony jest na długotrwałe przebywanie w jednej pozycji. Zadaniem pozycjonerów jest zapewnienie pacjentom komfortu związanego z utrzymaniem odpowiedniej pozycji ciała. Jest to niezwykle istotny proces, którego nie wolno lekceważyć. Długotrwałe unieruchomienie w nieprawidłowej pozycji niesie ze sobą ryzyko licznych powikłań.

Dlaczego odleżyny są takie niebezpieczne?

Nic więc dziwnego, że sklep https://www.prolifter.pl, który od lat dostarcza klientom specjalistyczne rozwiązania z zakresu rehabilitacji, ma w swojej ofercie również wysokiej jakości pozycjonery. Pełnią one kluczową funkcję w profilaktyce odleżyn, które mogą być bardzo niebezpieczne. Powszechnie panuje opinia, że odleżyny wpływają jedynie na komfort życia pacjentów. Niestety, mogą one również prowadzić do poważnych infekcji, wymagających długotrwałego leczenia. Nowoczesne pozycjonery projektowane są w taki sposób, aby zapewnić możliwość odciążania skóry i tkanek. Najlepiej stosować je we wszystkich newralgicznych punktach, które są szczególnie narażone na powstawanie odleżyn.

Kiedy należy zastosować pozycjonowanie pacjenta w pozycji bocznej?

Niezależnie od tego, czy chodzi o pozycjonowanie pacjenta w specjalistycznej placówce, czy o pomoc bliskiej osobie w dobraniu wygodnej pozycji, należy zawsze pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeżeli pacjent ma być unieruchomiony w łóżku przez dłuższy czas, najlepszą pozycją może okazać się pozycja boczna z poduszką pod głową i klatką piersiową. Jeżeli natomiast z jakiegoś powodu pacjent musi przebywać w pozycji siedzącej, warto zadbać o to, aby miał poduszki pod kolanami oraz plecami. W sklepie internetowym www.prolifter.pl dostępne są wszystkie pozycjonery dla chorego leżącego, jakie mogą okazać się niezbędne. Dzięki temu opiekunowie mogą skutecznie prowadzić profilaktykę przeciwodleżynową.

Przeczytaj również:  5 sposobów na wykorzystanie marihuany w walce z bólem

Sprawdzona oferta pozycjonerów dla pacjentów w różnym wieku

Warto również wiedzieć, że wspomniana profilaktyka przeciwodleżynowa to nie tylko poduszki. W zależności od tego, w jakich partiach ciała są stosowane, pozycjonery mogą mieć również inne formy. Przykładem może być pozycjoner w kształcie klina (tego typu pozycjonery wykorzystywane są do stosowania pod piętami i łokciami).

poduszki do pozycjonowania pacjenta

Poduszki pozycjonujące chorego można kupić w cenach zaczynających się od niewiele ponad 200 złotych brutto (pozycjoner typu mała podpórka pod piętę marki Winncare). Najdroższy model to pozycjoner zapewniający podporę do pozycji leżącej półbocznej 30 stopni, który kosztuje niecałe 850 złotych. Wspomniane produkty są bardzo dobrej jakości, dzięki czemu posłużą pacjentom przez długi czas, poprawiając ich komfort oraz ograniczając ryzyko wystąpienia odleżyn.

Sklep z asortymentem rehabilitacyjnym i pozycjonerami

Wszystkie poduszki pozycjonujące chorego można znaleźć na stronie sklepu prolifter.pl w kategorii pozycjonery pacjenta. Przy okazji warto również przejrzeć inne rozwiązania przeznaczone do transportu i rehabilitacji, szczególnie że w stałej ofercie dostępne są schodołazy, platformy schodowe, podnośniki osobowe, łóżko wanny i wiele innych specjalistycznych produktów, dzięki którym można zapewnić bliskim najlepszą opiekę. Wiele z nich można kupić z wykorzystaniem atrakcyjnego dofinansowania. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie sklepu. W razie pojawienia się problemów z dobraniem pozycjonerów można skontaktować się z doświadczonymi pracownikami, którzy chętnie pomogą.

Treść promocyjna