Kiedy decydujesz, co robić w ramach codziennych ćwiczeń, możesz się zastanawiać: Ile kalorii spala jazda na wrotkach? W rzeczywistości można spalić więcej kalorii na minutę jeżdżąc na rolkach niż biegając. Poza tym, że jazda na wrotkach nie powoduje tak dużego bólu stawów jak bieganie, sport ten pomaga również spalić tłuszcz z brzucha. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej aktywności. Możesz być zaskoczony, ile energii potrzeba, aby utrzymać formę podczas jazdy na rolkach.

Jazda na rolkach spala więcej kalorii na minutę

Jeśli szukasz nowego sposobu na spalanie kalorii, jazda na rolkach jest świetnym rozwiązaniem. Ten rodzaj ćwiczeń to świetny sposób na pobudzenie serca do działania, spalenie kalorii przy dobrej zabawie i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Jazda na rolkach spala więcej kalorii na minutę niż jogging. Jedna godzina jazdy na rolkach pozwala spalić około 520 kalorii, jeśli ważysz 125 funtów. Przy wadze 185 funtów spalisz nawet 622 kalorie na godzinę.

Jazda na rolkach przynosi wiele korzyści, między innymi zmniejsza ryzyko chorób serca, które są jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie. Poza licznymi korzyściami zdrowotnymi jazda na łyżworolkach może także zmniejszyć stres, który jest przyczyną wielu problemów, takich jak bóle głowy, wysokie ciśnienie krwi i problemy ze snem. Można też pozbyć się nawyków wysysających energię, korzystając z aplikacji BetterMe, która pomaga rzeźbić ciało.

Jazda na rolkach spala więcej kalorii na godzinę

Oprócz spalania większej ilości kalorii w ciągu godziny, jazda na rolkach ma wiele innych korzyści zdrowotnych, takich jak budowanie mięśni i siły dolnej części ciała. Ponadto, trening siłowy – znany również jako trening oporowy – może pomóc w kontroli cukrzycy. Silne ciało jest bardziej odporne na choroby, ma silniejszy system odpornościowy i zmniejsza ryzyko złamań kości i osteoporozy. Korzyści te znalazły odzwierciedlenie w nowym badaniu, w którym porównano te dwa sporty.

Przeczytaj również:  Przyczyny powstawania oraz sposoby na pielęgnację cery trądzikowej. Po jakie kosmetyki warto sięgać? 

Jazda na rolkach spala więcej kalorii w ciągu godziny niż inne rodzaje ćwiczeń. Osoba ważąca 180 kg spala ponad czterysta siedemdziesiąt siedem kalorii w ciągu godziny. Osoba o tej samej wadze spali więcej kalorii już po 15 minutach jazdy na wrotkach. Jednak osoby o różnej wadze będą spalać więcej kalorii w ciągu godziny, w zależności od masy ciała i prędkości jazdy. Badania sugerują, że kobiety ważące ponad 180 funtów mogą spalić ponad czterysta kalorii w ciągu godziny.

Jazda na rolkach powoduje mniej bólu stawów niż bieganie

W porównaniu z bieganiem i jazdą na rowerze, jazda na rolkach powoduje mniejszy ból stawów. „Bieganie i jazda na rowerze wykorzystują mięśnie ud w ruchu góra-dół, podczas gdy łyżworolki używają mięśni przywodzicieli i przywodzicielek bioder” – podaje serwis https://roweres.pl/. Ruch boczny podczas jazdy na rolkach angażuje również wewnętrzną i zewnętrzną stronę ud. Oznacza to, że jazda na rolkach nie powoduje bólu pleców i jest doskonałym ćwiczeniem przekrojowym.

Jazda na rolkach zmniejsza obciążenie stawów i kości. Bieganie jest szczególnie ciężkie dla stawów i kości, a powtarzające się uderzenia mogą je z czasem uszkodzić. Pomimo mniejszego obciążenia, jazda na rolkach zapewnia te same korzyści, co bieganie, ale bez ryzyka uszkodzenia stawów. Biegacze powinni spróbować tej aktywności, jeśli szukają sposobu na zmniejszenie bólu stawów przy jednoczesnym zapewnieniu sobie niezbędnego wysiłku fizycznego.

Jazda na rolkach pomaga zrzucić tłuszcz z brzucha

Jest jedna rzecz, która łączy jazdę na rolkach z innymi formami ćwiczeń aerobowych, a mianowicie to, że ćwiczą one brzuch. Jazda na rolkach ćwiczy mięśnie pośladkowe, które składają się z trzech oddzielnych mięśni. Mięśnie te współpracują ze sobą w celu wytworzenia siły i stabilności. Jazda na rolkach również ćwiczy te mięśnie, ponieważ zwiększa tętno, jednocześnie utrzymując je w aktywności. Ten rodzaj ćwiczeń aerobowych obniża również poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Ponadto jazda na rolkach jest przyjemna i korzystnie wpływa na umysł, ponieważ wiadomo, że łagodzi stres.

Przeczytaj również:  5 sposobów na wykorzystanie marihuany w walce z bólem

Jazda na rolkach to świetny sposób na spalanie kalorii i redukcję tłuszczu z brzucha, ponieważ ruch wymaga mniejszego wysiłku niż jogging. Podczas procesu utraty tłuszczu z brzucha możesz spalić od 500 do 1000 kalorii dziennie. Będziesz też odczuwać głód i pragnienie, ale to normalne. Aby być najedzonym, musisz odżywiać się zdrową żywnością.